Sport Dalmacija u balunu

ženski nogomet

Minimalna pobjeda Splićanki za maksimalan učinak: Čudo je koliko smo toga promašili

Minimalnom pobjedom nogometašice Splita nastavile su pobjednički niz te zadržale tri boda prednosti nad braniteljicama naslova Osječankama koje su s uvjerljivih 7:1 slavile kod posljednje Rijeke. Pobjedu sastavu trenera Božidara Miletića donijela je Anela Lubina.

Nakon što je u prethodnom susretu u 13:0 pobjedi and Rijekom zabila četiri pogotka, kapetanica Splita je svojoj ekipi golom na startu drugog poluvremena osigurala i jedanaestu pobjedu u nizu. Dominirale su Splićanke, stvorile su mnogo prilika, ali zabile su samo jednom.

- Utakmica koja se igrala na jednoj polovici i koju smo trebali puno prije riješiti i završiti mnogo uvjerljivijim rezultatom, ali u nogometu je ponekad moguće promašiti nemoguće i to u više navrata. Najbitnije je da smo uzeli nova tri boda i zadržali prednost – rekao je Miletić.

U sljedećem kolu će Split ugostiti gradskog rivala Marjan. Marjanke su na pomoćnom igralištu na Poljudu poražene od Dinama 1:3. Igračice trenera Ivice Matića nisu uspjele i drugi put ove sezone svladati Dinamo. Počasni pogodak za “narančaste” zabila je Matea Granić u 89. minuti. Ovim porazom Marjan je pao na osmu poziciju koja vodi u niži rang (tri ekipe ispadaju).

Visoku pobjedu ostvarile su nogometašice Neretve protiv Katarine Zrinski kojom su učvrstile petu poziciju. U 8:1 pobjedi Metkovčanki po dva gola zabile su Bakalar, Terzić, Tanović i Mandić.