Kraj za Mariju Malenicu, srčana Splićanka pokušala sve, ali Amerikanka je bila prejaka

12. svibnja 2022. - 22:11

Najiskusnija hrvatska reprezentativka Splićanka Marija Malenica (33) nije se uspjela plasirati u osminu finala Svjetskog prvenstva boksačica u Istanbulu.

U meču 16-ine finala lake kategorije do 60 kg bolja je bila Amerikanka Rashida Shakilya Ellis koja je slavila jednoglasnom odlukom sudaca u sve tri runde.

Marija je od prve minute pokušala nametnuti inicijativu i pritisnuti američku boksačicu, no kvalitetna olimpijka SAD-a iz Tokija koja je već osvojila i svjetsku medalju, bila je prebrza, odlično se kretala i pogađala u raznovrsnim serijama udaraca iz kontri, tako da je Malenica u sve tri runde bezuspješno lovila hitru Amerikanku po ringu i svaki Marijin promašaj i krivi korak kažnjavala munjevitim kombinacijama.

Odlična Amerikanka imala je nedostižnu prednost nakon dvije run...

28. travanj 2024 23:27