OstaloUsainu Boltu zlato i svjetski rekord na 100m

Bolt: Morao sam usporiti, toliko sam bio sretan...(VIDEO)

16. kolovoza 2008. - 18:58

Noć za pamćenje! Usain Bolt oborio je svoj svjetski rekord u finalu utrke na 100 metara na Olimpijskim igrama. Osvojio je zlato u svjetskom stilu, utrčavši u cilj udarajući se prsa za sjajnih 9.69 sekundi, znao je već nekoliko metara prije da ima rekord.

Njegov sunarodnjak i jedan od najvećih rivala Asafa Powell je bio na razočaravajućem petom mjestu s vremenom 9.95 sekundi što je čak sporije neog što je Bolt trčao u polufinalu. Drugo mjesto zauzeo je Richard Thomas iz Trinidada, dok j broncu osvojio Amerikanac Walter Dix.

Reggae je sinoć odzvanjao ptičjim gnjezdom, a sve u čast njemu. Velikom, ali i mladom (22 su mu tek!) Usain Boltu, Jamajkncu čije prezime u prijevodu znači munja i bome je trčao poput munje.

U prvih desetaka metara je bio skupa s ostalima, da bi poslij...

26. travanj 2024 08:37