Dalmacija Split

hdz pobjednik

Donosimo cjelovite rezultate kotarskih izbora u Splitu

hdz pobjednik

HDZ je apsolutni pobjednik kotarskih izbora koji su se održali u nedjelju Splitu. Osvojili su 24 Gradska kotara i mjesna odbora te dobili 124 vijećnička mandata, odnosno 36 posto više nego prije četiri godine, što znači da se radi o uvjerljivo najboljem rezultatu HDZ-a na kotarskim izborima. SDP s koalicijskim partnerom Novom ljevicom osvojio je 47 vijećničkih mandata, a stranka Pametno njih 11.

Rezultati kotarskih izbora: HDZ je apsolutni pobjednik, s najboljim rezultatom u povijesti; Iz SDP-a i stranke Pametno poručuju da su i oni zadovoljni, a izbori su donijeli i neka iznenađenja...

Donosimo kompletne rezultate po kotarevima, točnije, broj glasova po listama i broj kotarskih vijećnika (u zagradama): 

Bačvice

Kandidacijska lista grupe birača Tomislav Zaninović - 443 (5)

HDZ - 177 (1)

SDP-NL - 95 (1)

Pametno - 87 (0)

Blatine

SDP-D.D.-NL - 617  (5)

HDZ - 317 (2)

HSP - 36 (0)

Pametno - 35 (0)

Bol

HDZ - 181 (3)

SDP-NL - 100 (2)

Pametno - 64 (1)

HNS - 62 (1)

HSLS-HSU - 21 (0)

Most - 35 (0)

Brda

HDZ - 392 (5)

Most - 165 (2)

HSP - 25 (0)

SDP-NL - 30 (0)

Grad

Kandidacijska lista grupe birača Marina Krpetića - 120 (3)

SDP - 111 (2)

HDZ - 65 (1)

Pametno - 44 (1)

Gripe

SDP-HSU-NL- 346 (5)

HDZ - 170 (2)

Most - 39 (0)

Pametno - 30 (0)

Kman

HDZ - 106 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Marko Pavić - 90 (2)

HSP - 73 (1)

Most - 69 (1)

SDP-NL-HSU - 47 (1)

Pametno - 44 (0)

Kocunar

HDZ - 103 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Stipe Radanović - 84 (2)

SDP-NL-HSU - 76 (1)

Most - 45 (1)

HNS-LD - 41 (1)

Lokve

HDZ - 241 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Daniel Lolić - 196 (2)

Pametno - 99 (1)

SDP-NL-D.D. - 79 (1)

HNS - 17 (0)

Lovret

SDP-NL-D.D. - 132 (2)

HDZ - 102 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Ivan Bego - 93 (2)

Pametno 60 (1)

Most - 39 (0)

HSP - 28 (0)

HNS-LD - 16 (0)

Lučac-Manuš

SDP - 118 (3)

HDZ - 95 (2)

Pametno - 74 (2)

Most - 23 (0)

Kandidacijska lista grupe birača  Sanja Stanisavljević - 8 (0)

Mejaši

HDZ - 726 (7)

HSP - 53 (0)

SDP-NL - 26 (0)

Pametno - 22 (0)

Meje

HDZ - 265 (4)

HSU 116 (2)

SDP-NL 102 (1)

Mertojak

HDZ - 269 (3)

SDP-NL - 172 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Toni Rajčić - 130 (1)

Pametno - 69 (1)

Neslanovac

HDZ - 362 (4)

Kandidacijska lista grupe birača  Ivan Barišić - 347 (3)

SDP-NL - 48 (0)

Plokite

HDZ - 112 (3)

HNS-LD - 19 (0)

Most - 84 (2)

Pametno - 25 (0)

SDP-NL-HSU - 111 (2)

Pujanke

Kandidacijska lista grupe birača Petar Gudić - 192 (4)

HDZ - 87 (1)

Most - 59 (1)

SDP-NL - 52 (1)

Pametno 18 (0)

Ravne njive

HDZ - 187 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Ivo Skejić - 83 (1)

Most - 71 (1)

HSLS-HSU - 62 (1)

SDP-NL-D.D. - 65 (1)

Sirobuja

HDZ - 360 (4)

Most - 254 (3)

Spinut

HDZ - 293 (3)

SDP-NL-JS 257 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Zorana Sambola 151 (1)

HNS-LD - 63 (0)

Pametno - 58 (0)

HSU - 48 (0)

Split 3

HDZ - 443 (4)

SDP-NL-D.D. - 260 (2)

Pametno - 143 (1)

HSP - 52 (0)

HSLS-HSU - 23 (0)

HNS - 18 (0)

Sućidar

HDZ - 330 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Vinko Škunca - 194 (1)

Most - 176 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Martin Plazibat - 147 (1)

SDP-NL 143 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Filip Senta - 78 (0)

Pametno - 61 (0)

Šine

HDZ - 45 (7)

Trstenik

SDP-NL - 293 (4)

HDZ - 188 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Saša Varmuža - 121 (1)

HSP - 61 (0)

Pametno - 46 (0)

Varoš

HDZ - 150 (4)

SDP-NL - 70 (2)

Pametno - 44 (1)

HNS - 27 (0)

HSU - 27 (0)

HSLS - 23 (0)

Visoka

HDZ - 448 (7)

HSP - 41 (0)

Pametno - 32 (0)

Žnjan

HDZ - 236 (3)

Pametno - 120 (2)

Most - 75 (1)

HSP - 60 (1)

SDP-NL  - 49 (0)

HSS - 41 (0)

HSU - HSLS - 27 (0)

Donje Sitno

HDZ - 40 (7)

Gornje Sitno

HDZ - 44 (7)

Kamen

HDZ - 259 (6)

Kandidacijska lista grupe birača Zdravko Omrčen - 72 (1)

Pametno - 21 (0)

Slatine

Most - 105 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Nenad Mauko - 85 (2)

HDZ - 76 (1)

HNS-LD - 53 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Dragan Andrijolić - 39 (1)

Srinjine

Kandidacijska lista grupe birača Toni Čović - 171 (4)

HDZ -122 (3)

Stobreč

HDZ - 95 (7)

Žrnovnica

HDZ - 182 (4)

HSS - 95 (2)

HSLS - 76 (1)

Naslovnica Split