KošarkaSPLIT - MEGA 88:73

Bravo, Splite! U ljepotici sezone ‘žuti‘ razbili Beograđane, na Gripama briljirali povratnici...

Piše Marko Bilić
18. prosinca 2023. - 20:18

SPLIT – Košarkaška dvorana na Gripama. Gledatelja 500. Utakmica 12. kola AdmiralBet ABA lige: Split – Mega MIS 88:73 (24:20, 21:27, 17:10, 26:16)

SPLIT: Funderburk (14), Perković (20), Shorter (20), Sullivan (8), Kalajžić (6), Tišma (5), Runjić, Vuko, Perkušić (1), Gnjidić, Dubravčić, Ljubičić (14)

MEGA MIS: Miljenović (6), Jelavić (8), Popović, Milutinović, Ilyasoglu (4), Đurišić (14), Kovačević (7), Plavšić (17), Topić (14), Malovec (3).

Bravo, "žuti"! Košarkaši Splita odigrali su ponajbolju utakmicu sezone i uvjerljivom pobjedom protiv Mege upisali četvrtu, vrlo važnu pobjedu u borbi za što mirniju plovidbu ABA ligom.

Prvo poluvrijeme je bila utakmica visokog tempa, mlada, uigrana, utrenirana i spremna momčad iz Beograda nije dopuštala Splićanima da se razmašu. Držao je domaćin dva do četiri koša razlike sve do 30:26, a onda je uslijedio kontraudar gostiju za njihovih 34:39. Split je do poluvremena uspio ostati u egalu.

Shorter (12) i Perković (10) povukli su u domaćim redovima, na suprotnoj strani skakao je i trpao Plavšić (13). Zanimljivo, gosti su trice gađali pet od osam, dok je forte Splita bio šut za dva poena (15 od 20).

Nastavak je donio posve novu priču. "Žuti" su na parket istrčali riješeni da dobiju ovu važnu utakmicu, zaigrali puno čvršće u obrani i rezultat se brzo prevalio na njihovu stranu. Od 67:57 do najviših 83:63.

Perkoviću i Shorteru priključili su se i ostali, Ljubičić, Kalajžić, Sullivan, Funderburk, svaki od njih dao je svoj doprinos, a "ruku podrške" dali su im i Beograđani koji nisu loše igrali taj drugi dio, ali naprosto nisu mogli pogoditi "s mula u more". U potpunosti im je stao šut, u nastavku su promašili svih 13 trica (na kraju 5 od 21). Promašili su i more zicera, do dvije minute prije kraja zadnje četvrtine zabili su samo 16 koševa u nastavku.

Suma sumarum, lijepa predstava Splita, važni bodovi su tu, forma raste. Jedini minus ide na račun gledatelja, navijača, ali ne onih koji su došli na ovu važnu utakmicu podržati "žute", nego onih koji – nisu došli. Poluprazna dvorana svakako nije ambijent kakav želimo i očekujemo na tribinama Gripa. A baš je lipa ura bila za doć‘ na utakmicu (18 sati), di ćeš bolje.

07. svibanj 2024 20:53