Vaterpoloeuropska završnica

Hrvatska ostala bez plasmana na završnicu Svjetske lige: Italija je u Podgorici bila bolja i već u četvrtfinalu zaustavila ‘barakude‘

28. travnja 2022. - 18:00

Hrvatski vaterpolisti neće nastupiti na završnom turniru ovogodišnje Svjetske lige koji će se igrati krajem srpnja u Strasbourgu, oni su u četvrtfinalu europskih kvalifikacija u Podgorici izgubili od Italije sa 6-8 (1-1, 1-4, 0-2, 4-1).

Plasman na završni turnir izborit će tri najbolje reprezntacije s turnira u Podgorici, a Hrvatska će, nažalost, u petak i subotu igrati tek nevažne utakmice za plasman od petog do osmog mjesta.

Kobna po Hrvatsku bila je druga četvrtina tijekom koje je Italija ostvarila prdnost od tri pogotka razlike prvenstveno zahvaljujući svom iznimno raspoloženom vrataru Marcu Del Lungu. On je 10 od svojih ukupno 15 obrana ostvario u prve dvije četvrtine. U trećoj četvrtini Italija je povećala svoju prednost čak do 7-2, da bi Hrvatska s četiri uzastopna gola u...

04. svibanj 2024 12:31