Tenismelbourne

Tomljanović propustila veliku priliku protiv druge tenisačice svijeta, tri Grand Slam pobjednice završile svoj put na Australian Openu

10. veljače 2021. - 12:42

Nekadašnja hrvatska, a danas 27-godišnja australska reprezentativka Ajla Tomljanović propustila je priliku za proboj u 3. kolo Australian Opena pokraj druge tenisačice svijeta Simone Halep, protiv koje je imala vodstvo 5-2 u odlučujućem setu, da bi na kraju Rumunjka slavila sa 4-6, 6-4, 7-5 nakon dva sata i 34 minute borbe.

Tomljanović (WTA - 72.) nikada u karijeri nije uspjela proći dalje od 2. kola u Melbourneu, a samo jednom joj je to pošlo za rukom na Grand Slam turnirima, 2014. u Roland Garrosu, kad je stigla do osmine finala igrajući još uvijek pod hrvatskom zastavom.

Halep će u 3. kolu igrati protiv Ruskinje Veronike Kudermetove (WTA - 36.). Rumunjke je na prošlogodišnjem Australian Openu došla do polufinala, a najbolji rezultat u Melbourne Parku joj je finale iz 2018. ...

09. svibanj 2024 13:05