Tenisfinale wimbledona

Murray sredio Đokovića i postao prvi Britanac koji je slavio nakon 1936.: Ne znam kako sam dobio posljednja tri poena

7. srpnja 2013. - 20:24
Britanac Andy Murray pobjednik je ovogodišnjeg turnira tenisača u Wimbledonu, te je tako postao prvi domaći igrač koji je slavio na najvećem svjetskom turniru nakon 77 godina. U finalu je Murray svladao prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića sa 6-4, 7-5, 6-4 nakon tri sata i 10 minuta igre.

Murray je uspio ispuniti svoja i velika očekivanja Britanaca izdržavši ogroman pritisak, te napokon naslijediti Freda Perryja, koji je 1936. godine bio posljednji domaći igrač koji je podignuo pobjednički pehar.

Nakon što je dobio prvi set "breakom" u sedmoj igri, Murray je u drugom i trećem setu uspijevao nadoknaditi "break" zaostatka i stići do najveće pobjede u karijeri. U drugom je setu zaostajao 1-4, ali je potom osvojio šest od sljedećih sedam gemova za 7-5, da bi nakon vodstv...
03. svibanj 2024 08:56