RukometKo' na banci

Dobro krenule prema Euru 2018.: hrvatske rukometašice startale pobjedom protiv Švicarske

27. rujna 2017. - 22:36
hrvatska_svicarska01-270917

Hrvatske rukometašice osvojile su prve bodove na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2018. godine pobijedivši u dvorani Sutinska vrela Švicarsku 32-28 (19-12).

Hrvatsku su do pobjede predvodile Marijeta Vidak sa sedam golova, te Aneta Benko i Žana Marić sa po pet golova. Odlične su bile i vratarice Ivana Kapetanović sa 10 i Tea Pijević s pet obrana.

Kod Švicarki najefikasnije su bile Sybille Scherer s osam, te Kerstin Kundig i Romy Bachmann sa po pet golova.

Hrvatska vrsta je nervozno i s dosta pogrešaka otvorila utakmicu što su Švicarke iskoristile i povele 6-2. No, naše su djevojke u nastavku prvog dijela zaigrale daleko bolje i serijom 8-1 okrenule su rezultat. Sredinom prvog dijela Hrvatska je imala pet golova prednosti (15-10), a do kraja poluvremena prednost je narasl...

25. travanj 2024 19:47