OstaloOlimpijske igre mladih

Nanjing: Zlato za Ivanu Babić u taekwondou

19. kolovoza 2014. - 17:59
Hrvatska taekwondoašica, 17-godišnja Ivana Babić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 55 kilograma na Olimpijskim igrama mladih u Nanjingu.

Babić je do naslova stigla svladavši u finalu Turkinju Fatmu Saridogan sa 1-0. Na putu do finala Babić je pobijedila Glody Mwaka Masale iz Konga sa 14-1, te Belgijanku Lauru Roebben sa 13-4.

Babić je članica Taekwondo kluba Marjan, te je aktualna svjetska juniorska prvakinja u kategoriji do 55kg.

Zlato Babić je drugo odličje za hrvatske sportaše u Nanjingu u utoak, ranije je zlato osvojila i judašica Brigita Matić u kategoriji do 78 kilograma.

Matić, 18-godišnja Splićanka je to tog uspjeha stigla s tri pobjede. U četvrtfinalu je bila bolja od Venezuelanke Elvismar Rodriguez, u polufinalu je svladala Južnoafrikanku Unelle Snyman, da bi...
07. svibanj 2024 04:50