Kaštelanka od zlata: judašica Mia Mihovilović pokorila Europu u kadetskoj konkurenciji

Piše R.R.
10. svibnja 2017. - 01:58
mihov.JPG

Mladi hrvatski judaši nastupali su na Europskom kadetskom kupu u Rumunjskoj, odakle se vraćamo sa čak četiri medalje. Dva puta se slušala hrvatska himna, zahvaljujući Miji Mihovilović i Filipu Miljeviću.

U rumunjskom Poliestiju nastupilo je 13 hrvatskih kadeta (devet u muškoj i četiri u ženskoj konkurenciji). U kategoriji do 44 kg brončanu medalju osvojila je Ana Viktorija Puljiz svladavši Turkinju i Bjeloruskinju za ulazak u polufinale. Nakon poraza od druge turske judašice, u borbi za broncu pobijedila je Čopić iz Srbije osae-komijem u drugoj minuti borbe.

Trener Boško Rozga krenuo je na natjecanje na kojem je sudjelovalo 517 kadetkinja i kadeta iz čak 27 Europskih zemalja. Mia je nastupala u kategoriji do 70 kg, a prvo kolo donijelo je protivnicu iz Češke koju rutinski ...

27. travanj 2024 13:44