Sport Ostalo

derbi malog baluna

Veliki preokret Dinama: Vrgorčani pali u nastavku, nedostajalo je malo sreće za remi

Vrgorac će još jedno vrijeme pričekati na prvu pobjedu na domaćem parketu u novoj sezoni.

U sjajnoj atmosferi pred oko 750 gledatelja, igrači Futsal Dinama napravili su veliki preokret u drugom poluvremenu i zasluženo odnijeli sva tri boda u Zagreb.

“Nebesko-plavi“ su odlično ušli u susret, ohrabreni punim tribinama, stisnuli su “modre“ na početku. Prvo Subotić u 2. minuti izlazi sam na Škorića, a zatim Martinac, no zagrebački vratar brani nemoguće. Međutim, na pogodak se nije trebalo dugo čekati, Martinac i Pervan izigrali su obranu Dinama u 8. minuti, a kapetan Vrgorca pogađa rašlje za 1:0 i diže dvoranu na noge.

Stanković kasnio zbog posla

Trener Zagrepčana, Alen Jukić koji je u ovom susretu zamijenio Miću Martića, daje upute svojim igračima da izađu u presing, i brzim izmjenama “lomi“  sastav Arbena Ademija i Vlade Bebeka kojima su u ovom susretu nedostajala dva izuzetno važna igrača - Kraljević i Stanković. Potonji je na utakmicu došao s posla i ušao u igru tek zadnjih desetak minuta.

Grbeša, Kanjuh i Capar u tom trenutku pucaju iz svih oružja, ali fenomenalni Mario Herceg na vratima Vrgorca brani sve. Dvadeset sekundi prije kraja prvog poluvremena, Herceg brani dvije stopostotne prilike s nekoliko metara Đulvatu i Grbeši.

U drugom poluvremenu, Dinamo je osjetio priliku da dođe do potpunog preokreta, fizički bolje spremni, pleli su non-stop mrežu oko Hercegovih vrata, a Subotić i Martinac s vremenom bi im zaprijetili iz neke kontre ili polu-kontre. Vrgorac s takvom igrom i evidentnim nedostatkom snage nije mogao dugo izdržati.

Najprije je brzi Krstijan Čekol iz jednog prekida, kad je obrana “nebesko-plavih“ zaspala, poravnao rezultat na 1:1. A samo minutu kasnije novi šok za domaći sastav, izgubljena lopta na centru igrališta došla je do Mihovila Prgometa koji lijepo okreće svog čuvara i pogađa za potpuni preokret.

Pokušao je Ademi tada s letećim vratarom u polju doći do poravnanja, no lopta je sporo kružila oko Dinamovih vrata, iskusni Zagrepčani su tada presjekli nekoliko akcija.

Međutim, vratnica i božica Fortuna su u tom trenutku spašavale Vrgorac, da Dinamo ne podeblja svoje vodstvo. I kad su svi pomislili da će im se ti promašaji obiti o glavu, na jedno proigravanje Subotića, sekundu je na drugoj vratnici zakasnio mladi Alen Vuković za podjelu bodova.

Parket postao klizalište

Kad se sve zbroji i oduzme, “modri“ su do pobjede došli jer su fizički bolje spremni, Kanjuh i ekipa mogli su, kako su izgledali na terenu, odigrati još jednu utakmicu. Vrgorčani plaćaju danak slabo odrađenim pripremama i neredovitim treninzima, što  posebno do izražaja dolazi u ovakvim derbijima.

Zbog obilnih oborina i dvorana je prokapala na jednom mjestu, parket je postao klizalište i sva sreća da se nitko od igrača nije ozlijedio.

Vrgorac – Futsal Dinamo 1:2 (1:0)