Sport Ostalo

futsal

Splićani pobjedom u Zagrebu potvrdili ulogu favorita u borbi za naslova prvaka

futsal

Važnu i teško izborenu pobjedu na otvaranju prvenstva ostvarili su malonogometaši Split Tommyja u Zagrebu nad Futsal Dinamom. U fantastičnoj i vrlo neizvjesnoj utakmici punoj preokreta, pravoj reklami za futsal, pitanje pobjednika riješeno je tek u samoj završnici.

Pet minuta prije kraja susreta ovoljetno pojačanje Splićana iz dubrovačkog Squarea Maro Đuraš petom je spretno i efektno svladao domaćeg vratara, a onda je kada su Zagrepčani sve karte bacili na napad i umjesto golmana uveli petog igrača, Ćorluka odličnim udarcem iz prve sa svoje branke naciljao nečuvanu protivničku i riješio sve dvojbe oko pobjednika za konačnih 4:2 za Split Tommy.

Splićani su u novu sezonu ušli s ulogom favorita u borbi za naslova prvaka, ali i bez trojice vrlo bitnih igrača, mladoženje Luketina, kartoniranog Sutona i ozlijeđenog Perića.

U vrlo izjednačenom susretu, u kojem je momčad trenera Victora Acoste previše griješila u dodavanjima pred vratima svog vratara Jukića što srećom po njih domaći nisu uvijek kažnjavali, prvo je poveo energični Futsal Dinamo preko Grbeše.

Preokrenuli su potom rezultat najbolji igrač slovenske lige prošle sezone Fideršek i Grcić već do poluvremena, ali su u nastavak ponovno bolje ušli Zagrepčani i uz na krilima svojih navijača ponovno stvari vratili na početak pogotkom Prgometa.

Međutim, pet minuta prije kraja Đuraš je svojim prvijencem u službenim utakmicama za Tommy ipak usmjerio Splićane prema pobjedi koju je potvrdio Ćorluka.

Futsal Dinamo – Split Tommy 2:4 (0:2)

Zagreb, SD Dom sportova 2.
Sudac: Nikola Jelić.
Strijelci: 1:0 Grbeša (7), 1:1 Fideršek (11), 1:2 Grcić (17), 2:2 Prgomet (27), 2:3 Đuraš (35), 2:4 Ćorluka (40).

Futsal Dinamo: Goran Škorić, Vito Gagulić, Davor Konjuh, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Tomislav Hercigonja, Matija Capar, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Matija Rajh, Kristian Čekol, Ivan Herceg.

Split Tommy: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Maro Đuraš, Matej Fideršek, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Alen Marić, Antonio Sekulić.