Sport Ostalo

maribor

Splićani Helena Jurišić i Luka Tomić prvaci Europe!

maribor

Helena Jurišić prvakinja je Europe! Perjanica hrvatskog kickboxinga uzela je zlato na WAKO Europskom prvenstvu koje se ovog tjedna održavalo u slovenskom Mariboru.

U finalu low kicka kategorije do 70 kilograma podijeljenom odlukom sudaca pobijedila je Ruskinju Elinu Gismejevu. Splićanka, inače članica KBK Mornar, imala je najlakši put do zlata jer su u njenoj kategoriji bile prijavljene samo tri natjecateljice. Tako joj je borba protiv Gismejeve bila prva na prvenstvu.

Novi je to u nizu uspjeha Helene Jurišić koja je prošlog mjeseca slavila u svom prvom nastupu pod okriljem Bellatora. Prilikom te borbe ozlijedila je nogu, ali očito je sve uspjela sanirati na vrijeme da bude maksimalno spremna za Maribor. Trijumfom nad Ruskinjom ponovno je postala prvakinja Europe u low kicku, baš kao i prije dvije godine u Bilbau.

Medaljom se okitila i Helenina kolegica iz Mornara Ana Bajić, koja je u kategoriji 70+ kilograma uzela brončano odličje.

I Tomić zlatni

Jednu od dvije zlatne hrvatske medalje na WAKO Europskom prvenstvu u disciplinama K1, low kick i light contact u Mariboru osvojio je Luka Tomić iz splitskog Pit Bulla!

Imao je Luka težak put do trona u low kicku u kategoriji do 71 kilograma, nije bilo nimalo jednostavno. Svladao je Kosovara Hotija, Azerbajdžanca Alijeva i Ukrajinca Zakirka prije nego što je u finalu porazio i Poljaka Lukasza Kaczmarczyka. Tomić je meč prelomio u trećoj rundi, a slavio je jednoglasnom odlukom sudaca.

Medalje su osvojili i Tomićevi kolege iz Pit Bulla Muhamet Deskaj (srebro u K1 do 63.5 kg) te Toni Milanović (bronca u low kicku do 91 kg). Svakako je za pohvalu i osvojeno srebrno odličje mladog borca Jure Drlje iz makarskog Mawashija u light contactu do 89 kilograma. Drlje, koji je još uvijek junior, u finalu je izgubio od Austrijanca Romana Bruendla nakon što je u polufinalu izbacio aktualnog svjetskog prvaka Rusa Ildara Gabašova.

Srebro je pripalo i Anti Verunici iz zadarskog Fight Factoryja u K1 iznad 91 kg, dok je broncu osvojio Tomislav Čikotić iz splitskog Amena u low kicku, također iznad 91 kg.