Suarez i Forlan za 15. naslov na Copa Americi (VIDEO)

25. srpnja 2011. - 10:20

Urugvaj je novi prvak Južne Amerike, do čega je došao uvjerljivom pobjedom 3:0 nad Paragvajem u finalu Copa Americe u Buenos Airesu. Urugvajcima je ovo 15. put da su osvojili to natjecanje, čime su postali najuspješnija reprezntacija u njegovoj povijesti. Do sada su tu titulu dijelili s Argentinom, koja je osvojila 14 naslova. Prvaci Južne Amerike postali su prvi put nakon 16 godina, zadnji put to su uspjeli kao domaćini 1995. godine. Ovim uspjehom Urugvaj je nadogradio lanjski podvig sa Svjetskoga prvenstva u Južnoj Africi, gdje su iznenađujuće dogurali do polufinala.

U finalu su sinoć slavili s dva pogotka Diega Forlana, te jednim Luisa Suareza. Od početka su žestoko pritisnuli protivnika, imali su pet kornera u prvih sedam minuta. Nakon jednog od njih u 2. minuti paragvajski...
07. svibanj 2024 17:45