Sport Domaći nogomet

Grčka - Hrvatska 0:0

Dalić odveo Vatrene na Svjetsko prvenstvo!

Pirej, stadion Georgios Karaiskakis.
Uzvratna utakmica play-offa za plasman na SP 2018. Iz prve utakmice Hrvatska ima prednost 4:1.
Sudac Björn Kuipers (Nizozemska). Pomoćnici Sander van Roekel i Erwin Zeinstra. Četvrti sudac Danny Makkelie (svi iz Nizozemske).

GRČKA: Karnezis, Torosidis, Manolas, Sokratis, Retsos, Tachtsidis, Tziolis, Bakasetas, Zeca, Lazaros, Mitroglou

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Rakitić, Brozović, Mandžukić, Modrić, Perišić,  Kalinić

TIJEK UTAKMICE

90+2 - KRAJ UTAKMICE

90+1 - Pašalić ulazi u igru umjesto Modrića.

90 - Pelkas je dobio odličnu loptu, ali puca nebu pod oblake.

87 - Pokušao je Kramarić iznenaditi Karnezisa, ali loše je naciljao.

86 - Dobra šansa za Grke, pucao je Tachtsidis, siguran je Subašić.

85 - Rebić ulazi u igru umjesto Perišića.

79 - Pelkas je zabio za Grčku, ali sudac Kuipers sudi zaleđe.

78 - Kramarić je ušao u igru umjesto Kalinića.

72 - Perišić je stigao tešku loptu na lijevoj strani, krenuo prema šesnaestercu, slomio grčku obranu, ali loše dodaje na peterac.

66 - Neugodna akcija Grka, Lovren loptom pogađa Vidu u glavu, a zatim lopta završava u rukama Subašića.

60 - Kuipers sudi zaleđe Grcima, cijela klupa skočila je na noge.

58 - Tribine su uzdahnnule. Pucao je Mitroglou, lopta ide pored vratnice.

53 - Stisli su Grci naše nekoliko minuta, ali obrana je bila koncentrirana.

48 - Oštra lopta Modrića u šesnaesterac, čisti Torosidis ispred Perišića.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, Hrvatsku dijeli 45 minuta od plasmana na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

45+2 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45 - Igraju se dvije minute sudačke nadoknade.

42 - Pucao je Perišić s 20-ak metara, ali vratnica spašava Karnezisa.

41 - Najbolja prilika za Grčku, Subašić u zadnji trenutak skida loptu s glave Retsosa.

35 - Strinić je zbog igranja rukom zaradio žuti karton.

28 - Sjajna prilika za Perišića, lako se riješio protivničke obrane, ali puca pored vratnice.

26 - Rakitić je izveo slobodni udarac, ali lopta ide preko grede.

25 - Velika prilika za Vatrene. Torosidis je srušio Kalinića na rubu šesnaesterca.

23 - Žuti karton dobio je Tachtidis.

21 - Žestok pritisak Grka na suca Kuipersa koji sudi prekršaj Sokratisa nad Perišićem.

17 - Mala konfuzija u našoj obrani, Sokratis puca, ali lopta ide pored vratnice.

13 - Prvi udarac prema Subašiću, pokušaj Bakasetas, ali daleko od gola.

11 - Došlo je do naguravanja u našem šesnaestercu između Strinića i Zeca, Kuipers sudi kontrafaul. Tribine su zvižducima ispratile odluku nizozemskog suca.

8 - Modrić je izveo korner, ali Vida radi prekršaj u grčkom šesnaestercu.