Ostalounatoč magli

Kitzbuehel: Norvežanin Jansrud pobjednik čuvenog spusta, Zrnčić-Dim zauzeo 43. mjesto

24. siječnja 2015. - 16:29
Norvežanin Kjetil Jansrud pobjednik je čuvenog spusta Svjetskog kupa u austrijskom Kitzbuehelu, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim zauzeo 43. mjesto.

Jansrud se najbolje snašao na skraćenom Streifu i s vremenom od 58.16 sekundi pobijedio sa samo dvije stotinke prednosti ispred Talijana Dominika Parisa, pobjednika superveleslaloma u petak u Kitzbuehelu. Treće mjesto osvojio je Francuz Guillermo Fayed (+0,21).

Jansrud je s osmom pobjedom u karijeri i prvom u Kitzbuehelu smanjio zaostatak za vodećim u ukupnom poretku Austrijancem Marcelom Hirscherom na samo 82 boda. Norvežanin vodi u spustu s 439 bodova ispred Parisa (312) i Fayeda (270).

Spust u Kitzbuehelu, najpoznatija utrka u skijaškom kalendaru, započela je dva sata kasnije od predviđenoga zbog magle koja je sm...
26. travanj 2024 20:04