Liga za prvaka: Dubrovnik - Zadar 81:101

3. svibnja 2009. - 23:57

Zadar je tek u nastavku osigurao pobjedu u Gospinom polju. Do poluvremena je Dubrovnik držao priključak, početkom druge četvrtine je izjednačio tricom Ščepanovića 32:32, a u 19. minuti, nakon 45:48 kreće serija gostiju od 11:0 (2:0 do odmora plus 9:0 početkom nastavka) za vodstvo 59:45. Na kraju treće je plus 20 za Zadrane (81:61). Ista razlika je ostala na kraju.

Zadrani su nadskakali domaćina, 43:18 u skokovima. Imali su čak 18 skokova u napadu. Tomislav Ružić je bio najraspoloženiji. Postigao je 33 koša (14/17 za dva, 1/2 za tricu) uz 10 skokova. Izostao je prvi ogled dva brata, Mislav Perić kontra Hrvoja Perića. Stariji brat Hrvoje je imao virozu te je, iako je bio u dresu, zagrijavanje te utakmicu odgledao s klupe. Uoči utakmice je Dubrovčaninu u dresu Zadra poklon uručio...

02. svibanj 2024 21:50