Höfl-Riesch obranila olimpijsko zlato u superkombinaciji

10. veljače 2014. - 14:20
Njemačka 29-godišnja skijašica Maria Höfl-Riesch osvojila je zlatnu medalju u superkombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, čime je obranila zlato iz te discipline koje je osvojila prije četiri godine u Vancouveru.

Iako je nakon spusta držala tek petu poziciju, sa sekundom i četiri stotinke sporijim vremenom od najbrže Amerikanke Julije Mancuso, njemačka skijašica je odličnom vožnjom u slalomu stigla do svoje treće zlatne olimpijske medalje. Prethodne dvije osvojila je u Vancouveru u slalomu i superkombinaciji. Tako je vodeća skijašica ukupnog poretka Svjetskog kupa u tekućoj sezoni na najbolji način započela nastup na igrama u Sočiju.

Austrijanka Nicole Hosp, koja je u spustu zauzela tek 8. mjesto, okitila se na kraju srebrnom medaljom, sa 40 stotinki spor...
27. travanj 2024 06:40