OstaloSP hokej

Kanađani nadigrali Fince i obranili naslov

23. svibnja 2016. - 00:27

Hokejaši Kanade obranili su u nedjelju naslov svjetskih prvaka pobijedivši Finsku 2-0 (1-0, 0-0, 1-0) u finalu odigranom u moskovskoj Ledenoj palači.

Kanađani su u finalnom dvoboju potpuno nadigrali Fince koji su slavili s 4-0 u njihovoj utakmici odigranoj u prvoj fazi natjecanja. No, kad je ulog bio naslov svjetskog prvaka momčad pod vodstvo trenera Billa Petersa bila je potpuno nadmoćna.

Kanađani su Fincima dozvolili svega 16 udaraca tijekom cijele utakmice, dok je finski vratar Mikko Koskinen bio pod stalnom paljbom i uspio zaustaviti čak 31 od 33 udarca. Jedini koji ga je uspio svladati bio je napadač Edmontona Connor McDavid, odličnom solo akcijom u 12. minuti. Svjetski prvaci su držali prednost sve do posljednje minute, a kad su Finci povukli vratara, sekundu prije isteka vrem...

26. travanj 2024 22:19