Strani nogometLIGA PRVAKA

Messi pokorio London, remi Juvea i Bayerna

Piše (H)
23. veljače 2016. - 23:25

U prvom dvoboju osmine finala Lige Barcelona je u Londonu pobijedila Arsenal s 2-0 (0-0) i praktički riješila pitanje prolaza i prije uzvrata 16. ožujka na Nou Campu.

Dvostruki strijelac za europskog prvaka bio je Leo Messi (71, 84pen), dok je Ivan Rakitić odigrao cijeli susret za goste. Barcelona je u tvrdoj utakmici potvrdila da je ipak bolja od Arsenala, koji je držao 0-0 do 71. minute i propustio barem tri prilike za vodstvo, no kazna je stigla u samoj završnici susreta.

U prvom dijelu Barcelona je imala čak 71 posto posjeda lopte, no praktički nije stvorila niti jednu priliku, a niti uputila udarac u okvir gola. Na drugoj strani, u 10. minuti Ramsey je šutirao slabo u vrlo izglednoj prilici, a još bolju je u 22. minuti propustio Oxlade-Chamberlain koji sa šest metara neometan...

26. travanj 2024 11:07