EP karate: mlada Kaštelanka Jelen Pehar osvojila broncu

9. veljače 2015. - 10:15
Članica kaštelanskog Fortitera, 14-godišnja Jelena Pehar, osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u karateu u švicarskom Zürichu. Na prvenstvu na kojem nastupaju mladi karataši iz 47 europskih država (po prvi put i Kosovo), u kategoriji do 54 kilograma u kojoj je nastupila i Jelena Pehar nastupila je 31 karatašica.

Voljom ždrijebu članica Fortitera bila je slobodna u prvom kolu, no u drugom ju je ždrijeb namjerio na dvije godine stariju Francuskinju Gwendoline Philipee koja je uvjerljivo pobijedila s 5:0. S obzirom da je Francuskinja izborila plasman u finale, “povukla“ je Peharovu kroz repesaž.

U prvom kolu repesaža odmah drama, Kaštelanka je gubila 3:0 od Mađarica Zsofije Miheller, ali je u završnici borbe uspjela preokrenuti i slaviti s 4:3. Potom je dosta ...
04. svibanj 2024 12:41