Tenisnakon 121 minute

ATP Brisbane: Federer jedva svladao 153. tenisača svijeta Johna Millmana

8. siječnja 2015. - 16:17
Drugi tenisač svijeta, Švicarac Roger Federer, jedva je izbjegao poraz u svom prvom nastupu na ATP turniru u Brisbaneu svladavši u 2. kolu 153. tenisača svijeta, Australca Johna Millmana s 4-6, 6-4, 6-3 nakon 121 minute velike borbe.

Dobrih sat vremena je 25-godišnji australski tenisač John Millman bio na pragu najveće pobjede u karijeri, imao set i break prednosti te propustio povesti s 4-1 u drugom setu. Millman je propustio i tri break-lopte (0-40) za vodstvo 4-2 u drugom setu. Kad je sve to izvukao i izborio treći set, Federer je dovršio posao i plasirao se u četvrtfinale.

Millmanu je ovo bio tek deseti meč na razini ATP turnira, ali su njegovu karijeru usporile i ugrozile ozljede. Još u travnju 2013. Millman se popeo do 126. mjesta na ATP ljestvici, ali je njegov napredak t...
26. travanj 2024 16:31