SportNAKON ČETVRTFINALA

Poznati polufinalisti malonogometnog turnira "Lišane 2023". Ljepoticu natjecanja odigrali su Rupe i Budak

Piše M. Ledenko Mane
28. kolovoza 2023. - 11:32

U četvrtfinalnim utakmicama gledatelji su došli na svoje, malonogometni „ filter„ odradio je svoj posao, ostale su najbolje i najkvalitenije ekipe.

Ljepoticu turnira odigrali su Rupe i Budak. Obje ekipe bile su žestoko „ nabrijane „ u velikoj želji da se plasiraju u završnicu polufinala. To su pokazale od prve minute na terenu i gledatelji su uživali u velikoj i najboljoj utakmici turnira. Svaki centimetar terena bio je pokriven i bilo je zaista teško stvoriti prigodnu priliku. Rupe su u jednoj brzoj kontri preko lukavog Šime Kartele u 11. minuti povele 1:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena Rupe preko Antonija Blaića povećavaju vodstvo na 2: 0. Budak se nije da smesti i krenuo je silovito da što prije poravna rezultat. Plod takve igre brzo se isplatio i Budak je preko Marina Bačića smanjio na 2:1. Do kraja utakmice obrana Rupa bila je na velikim mukama, Budak je nametnuo visok ritam igre,stvarao puno izglednih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu Rupa. Rupe su uspjele sačuvati vodstvo i zasluženo su prošli u polufinale.

Young Boysi su lako i neočekivano pobjedili Pakovo selo 3: 0. Young Boysi imaju veliku želju i odgovornost jer brane prošlogodišnji naslov iz Lišana. U utakmici Friška riba Kukurin i Piramatovci, svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme. Piramatovci su u prvom poluvremenu bili opasniji, konkretniji, stajali su bolje na terenu i otišli na poluvrijeme s vodstvom 1: 0. U drugom poluvremenu Kukurin je preko sjajnog iskusnog Lea Klarina igrao kao preporođen i preokrenuo rezultat na 3: 1. Do kraja utakmice Kukurin je držao visok ritam igre,stvarao izgledne prilike i Piramatovci nisu imali odgovor na takvu igru rastrčane ekipe Kukurina. Kukurin je zasluženo pobjedio 3: 1 i plasirao se u polufinale.

Murvicošijada je opet pokazala svoju veliku kvalitetu, spremnost, uigranost i Popay je bio nemoćan tijekom cijele utakmice. Murvicošijada im je napunila pet komada u mrežu i svojom igrom nagovjestila da će biti jedan od favorita za osvajanje ovog prestižnog turnira. Zbog najavljenih vremenskih nepogoda polufinale će se odigrati u četvrtak. Parovi polufinala: Murvicošijada - Friška riba Kukurin, Graditeljstvo Ilić Young Boys - Rupe

Školsko igralište. Gledatelja: 300. Suci: Slaven Čirjak i Ante Jergan

RUPE - BUDAK 2: 1