KošarkaKRENULA FINALNA SERIJA

Ragusa preskočila prvu utakmicu, Trešnjevka 2009. nije. Kako će biti za četiri dana u Gospinom polju?

14. svibnja 2024. - 19:49

PRVA FINALNA

Trešnjevka 2009. – Ragusa 74:61

ZAGREB Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja 100. Suci: Franko Gracin, Jelena Tomić, Nikola Perlić. Opunomoćenik: Alka Sinković.

TREŠNJEVKA 2009: Zlatoper, Lončar, Rodek (9), Ćuklin (3), Ćurić (20), Vukić, Kusanović, Bilić (31), Novak (11), Jakšić. Trener: Dean Nemec.

RAGUSA: Perić (7), Strilić (7), Miloglav (6), Milat, Hajdin (14), Todorić (13), Tokić, Rozić, Fleischer (14), E. Majstorović. Trenerica: Cvetana Matić.

Četvrtine: 25:9, 15:19, 27:15, 7:18.

U polufinalnoj seriji Ragusa dobije obje u Požegi, a kod kuće, u drugoj utakmici serije, gubi s 30 razlike. Sad na startu finalne serije repriza te druge utakmice protiv Plamen Požege, te je Trešnjevka 2009. povela u finalnoj seriji na tri pobjede s 1:0.

Bilo je 7:7 nakon uvodne tri minute, i do tad je bilo dosta grešaka kod Raguse, domaće su imale četiri napadačka skoka, a nakon toga je bilo baš loše, te je zagrebačka ekipa u prvoj četvrtini napravila nevjerojatnih – 18:0, a tu seriju je prekinula Jennifer Fleischer – 25:9.

Skokovi u prvih 10 minuta 16:5, više je Trešnjevka 2009. imala napadačkih skokova (7), Ragusa niti jedan. Šut domaćih 10/22 iz igre, te 4/4 slobodna bacanja, a Raguse iz igre 4/12, te 0/2 bacanja.

Posebna priča je Lena Bilić, košarkašica Trešnjeke 2009., koja je postigla 20 koševa u prvih 17 minuta, 9/14 šut iz igre od čega 2/3 za tricu, 8 skokova od čega polovica napadačkih, te ukradena lopta. a semaforu 37:21, dakle, Ragusa je u tom trenutku postigla samo koš više od kćeri Danire Nakić, jedne od najboljih hrvatskih košarkašica svih vremena, od prije neki dan stanovnice FIBA Kuće slavnih. I njezin otac Zvonimir Bilić je bio odličan sportaš, rukometni reprezentativac. Lena Bilić je tricom zaključila prvo poluvrijeme, svojom trećom – 23 koša. Ragusa je prije te trice došla na jednoznamenkasti zaostatak (28:37). Fleischer je u prvom poluvremenu ubacila 10, pogodila svih pet šuteva iz igre, Lina Strilić pogodila oba šuta za tricu.

Nastavak utakmice Trešnjevka 2009. je otvorila s 8:0, vrlo brzo je bilo imala i 27 koševa viška (59:32). Na kraju treće plus 21 za domaćina (64:43), koje su sredinom posljednje četvrtine imale 25 (72:47)...

Nika Rodek 9 koševa, 10 skokova, 8 asistencija i 4 ukradene lopte, Viktorija Ćurić 20 koševa, 9 skokova, 6 asistencija i 3 blokade, Bilić je ubacila 31 koš, pogodila 5 od 7 šuteva za tricu, plus imala 10 skokova...

Za četiri dana je nova utakmica. Čeka se odgovor Raguse.

TKO ĆE PRIJE DO TRI POBJEDE?

Prva utakmica, utorak, 14. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa 74:61 (1-0), druga utakmica, subota, 18. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Trešnjevka 2009., treća utakmica, utorak, 21. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa.

Eventualna četvrta utakmica igrala bi se u Dubrovniku u subotu, 25. svibnja, a u Zagrebu, eventualna peta, majstorica, u utorak, 28. svibnja.

28. svibanj 2024 02:07