KošarkaRADOST LOPTANJA POD KOŠEVIMA

Krenuli za pet, pa je bilo u trećoj četvrtini trideset i tri razlike, Dubrovnik opravdao ulogu favorita, te napravio veliki korak prema doigravanju!

7. travnja 2024. - 22:06

Nakon dugo vremena, točno pet utakmica i 28 dana, toliko je prošlo od ogleda sa zadnjim Boscom u Gospinom polju nakon čega su igrali protiv Dinama, Cedevite, Cibone, Splita i Zadra, košarkaši Dubrovnika su opet bili u ulozi favorita, i tu su ulogu opravdali.

Nadigrali su u Gospinom polju DepoLink Škrljevo, predzadnji sastav lige, te stigli do svoje trinaeste ovosezonske pobjede, treće u sedmoj utakmici u trećem dijelu sezone. Na kraju je bilo samo 74:60.

Otvorili su utakmicu za pet (5:0, pa 9:2, 15:5, 21:9), već u drugoj četvrtini imali su dvadeset i više koševa prednosti, s 26 razlike dočekali veliki odmor (51:25). U trećoj četvrtini otišli do plus 33 (60:27), a u zadnjoj četvrtini stali, te dozvolili gostima, koji su napravili 22:5, ublažiti poraz.

Dubrovnik je pobjedu izborio pod vodstvom Ivana Perinčića i Željka Vreće igrajući u sastavu: Jakov Vujičić (2), Lovre Klarić (3), Matija Bačić, Petar Dubelj (12), Gvido Guštin (7), Filip Kalajžić (3), Ivan Vodopija (2), Filip Vujičić (8), Javon Levi (11), Ivano Prlj (2), Roko Gizdavčić (5) i Tomislav Cvitković (19). Kalajžić je bio prvi skakač Dubrovnika (8 skokova), Dubelj i Cvitković su imali po 7, Gizdavčić 6, a 5 Levi, koji je bio prvi asistent (6), Vodopija i Gizdavčić su imali po 4 asistencije, Levi je ukrao 3 lopte, pogodio oba šuta za tricu. Cvitković igra u zadnje vrijeme sve bolje i bolje.

Tomislav Cvitković (Dubrovnik)

Tonči Vlašić/

Iduće kolo Dubrovnik je gost Dubrave nakon čega dočekuje Alkar. Zatim ide u goste Zaboku, a u zadnje kolu dolazi mu Šibenika. Potom kreće doigravanje za prvaka s osam najboljih iz ligaškog dijela sezone.

FAVBET PREMIJER LIGA

Poredak: 1: Zadar 27/2, 2. Split 25/4, 3. Cibona 22/6, 4. Cedevita Junior 19/10, 5. Dinamo Zagreb 16/13, 6. Zabok 14/15, 7. Dubrovnik 13/16, 8. Dubrava 11/18, 9. Šibenika 10/18, 10. Alkar 9/20, 11. Škrljevo 6/23, 12. Bosco 1/28.

26. travanj 2024 03:33