KošarkaVELIKA POBJEDA U SLICI

Dubrovnik na Baldekinu obranio šestu poziciju, odbio napad Šibenke, te zaslužio i pljesak ‘Funcuta‘, Perinčić: ‘Ponosan sam na svoje igrače!‘

13. siječnja 2024. - 21:15

16. KOLO

Šibenka - Dubrovnik 77:88

ŠIBENIK Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 700. Suci: Martin Vulić, Marko Stanković, Teo Miletić.

ŠIBENKA: Skorić (5), Lukić (15), Bobek, Klarin (22), Pleadin (17), Howard (4), Foreman (11), Babić (3), Perković, Šarić, Škugor.

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić (3), Džajić, Dubelj (18), Guštin (8), Vodopija (11), F. Vujičić (16), Levi (4), Miović (6), Gizdavčić (5), Cvitković (17).

Četvrtine: 12:19, 24:32, 18:17, 23:20

Dubrovnik je svladao Šibenku na Baldekinu, utišao 700 navijača ‘narančastih‘. Bilo je 88:77. To je sigurno najveća gostujuća pobjeda ove sezone, ukupno četvrta na strani. Izravnom suparniku u lovu na Ligu za prvaka nije dozviolio da mu se približi na samo pobjedu zaostatka i još stekne prednost u slučaju istog omjera, a što bi mu donijela pobjeda s 5 i više razlike. Naime, prvi dvoboj u Gospinom polju zaključen je 76:72 pobjedom Dubrovnika, koji sad ima tri pobjede više od Šibenke!

Domaćin je bolje otvorio utakmicu - 4:0, 6:2, 8:5, ali potom 12:0 serija Dubrovnika, koji je u drugoj četvrtini vrlo brzo bio na plus 20 (37:17), poluvrijeme dočekao s 15 koševa viška (51:36), a uoči četvrte četvrtine imao 14 koševa prednosti (68:54). Šibenka je u završnici uspjela doći na sedam koševa zaostatka (74:81), ne bliže. Dubrovnik je tad serijom 5:0 potvrdio osmu pobjedu, te ima 2:0 protiv ‘narančastih‘.

Petar Dubelj je ostvario ‘double double‘ (18 koševa, 2 skoka i 11 asistencija), Tomislav Cvitković je uspjehu pridonio sa 17 koševa i 3 skoka, Filip Vujičić sa 16 koševa, 7 skokova i asistencijom, Ivan Vodopija s 11 koševa, 2 skoka i asistencijom, Petar Miović je ubacio 6 koševa uz asistenciju, Roko Gizdavčić 5 koševa, 3 skoka i asistenciju, Javon Levi 4 koša, 7 skokova i 4 asistencije, te Lovre Klarić 3 koša i skok.

- Izuzetno važna pobjeda. Ponosan sam na svoje igrače, kako su reagirali. Nije lako igrati u Šibenku jer Šibenka ima sjajne navijače, koji često budu šesti igrač. Iskoristili smo situaciju s novim trenerom (Damira Milačića zamijenio je Josip Pandža, koji je kormilo preuzeo ovaj tjedan – op.a.), nije lako u par dana sve posložiti, te očekujem kako će Šibenka biti sve bolja i bolja. Pogotovo kad im se još vrati ozlijeđeni centar Paić. Čestitam svojim igračima na važnoj pobjedi – rekao je Ivan Perinčić, trener Dubrovnika.

Debi u dresu Šibenke imao je Marko Lukić, igrač rođen 1999. godine, visok 201 centimetar, koji igra na poziciji ‘trojke‘. Lukić je bio ponajbolji igrač Sutjeske iz Nikšića u ABA 2 ligi. Pandža je 36-godišnjem trener, koji je kadetsku reprezentaciju BiH odveo na krov Europe. Bio je pomoćnik Dušku Vujoševiću u seniorskoj reprezentaciji BiH.

Zadar vodi s 14/1, Cibona ima 13/3, a Split 13/2, Dinamo i Cedevita Junior po 10/6, Dubrovnik 8/8, Zabok i Dubrava dijele sedmo mjesto s 6/9, Šibenka ima 5/10, Alkar 4/12, Škrljevo 3/12, te Bosco 1/15.