StoryEditorOCM
ForumADIO, MEŠTRE!

Tisuće suza pale su na posljednjem oproštaju od Mila Hrnića, pogledajte tko se sve došao pokloniti glazbenoj legendi

Piše dv
29. rujna 2023. - 09:23

Komemoracija za preminuloga glazbenika Mila Hrnića održana je u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku. Obitelj, prijatelji i kolege oprostili se se od Hrnića koji je preminuo u 78. godini života nakon duge i teške bolesti. 

Gradonačelnik Mato Franković prigodnim se govorom oprostio od gospara Hrnića, kazavši kako je tijekom svojih dugih godina profesionalne karijere uvijek isticao iskrenu ljubav prema obitelji, gradu i muzikalnom stvaralaštvu.

- Rođen u Dubrovniku, postao je jedan od njegovih simbola. U njegovim se pjesmama mogla osjetiti ljubav prema gradu i svemu što on predstavlja. Ali njegov angažman nije bio isključivo umjetnički jer je i kao gradski vijećnik nastojao doprinijeti boljitku voljenog grada.

Bio je vrhunski profesionalac, veliki zaljubljenik u svoj poziv, a sam je kazao kako život može biti besmislen ako ne radite ono što volite i ako ne dajete sve od sebe.No povrh svega, najvažnije mjesto u njegovom životu, kako je uvijek isticao, bila je obitelj.‘

‘Pjesme koje stvaram pokazuju da mi je obitelj svetinja, sve ostalo je prolazno. Obiteljske vrijednosti treba čuvati, a ja sam osoba koja ne voli ni sjesti za stol ako nemam s kim podijeliti obrok‘‘, rekao je u jednom od intervjua.

Vjerujem da to puno govori o njemu kao čovjeku. Kao glazbenik, Milo Hrnić u svojoj je karijeri prodao više od milijun nosača zvuka, izdao je 20 albuma i više od 200 pjesama. Ostavio je iza sebe brojne popularne pjesme koje pjevaju i današnje mlade generacije i koje ostaju naraštajima iza nas.

"Kome bi šumilo more moje sinje", "Požurite, konji bijeli", "Moja Ane broji dane", "Vrati se", "Dalmacijo, ljubav si vječna", "Dobra večer, prijatelji", "Golubice bijela", "Budi noćas mirno more" – samo su neke od pjesama koje ostaju kao simbol jednog vremena i hvala mu na tome - istaknuo je gradonačelnik.

Uz glazbene izvedbe pjesama "Nostalgija" i "Dvije suze", od gospara Mila Hrnića oprostio se njegov dugogodišnji prijatelj, aranžer i glazbenik Nevio Končić.

Milo Hrnić rođen je u Dubrovniku 3. veljače 1946. u glazbenoj obitelji. Njegovo pravo ime bilo je Božo, a nadimak Milo nadjenula mu je majka. Pjevač je kasnije nadimak "pretvorio" u službeno ime, prepoznatljivo na glazbenoj sceni.

Jedan od najpopularnijih dalmatinskih pjevača, Milo Hrnić redovito je rasprodavao koncerte i čak triput pobjeđivao na Splitskom festivalu. Prodao je više od milijun ploča i snimio 20 albuma.

Okušao se i u političkom vodama, djelujući u Dubrovniku kao gradski vijećnik HNS-a, a kasnije i kao nezavisni. Istaknuo se i svojim humanitarnim radom, s posebnim senzibilitetom za hrvatske branitelje, a bio je i jedan od prvih koji su donirali novac od nastupa za izgradnju braniteljskoga groblja na Boninovu.

image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
image
Božo Radić/Cropix
05. svibanj 2024 13:10