Na sinoćnjoj dodjeli Zlatnih globusa okupile su se, tradicionalno, najveće svjetske zvijezde iz glumačkog svijeta. U glamuroznim toaletama, s nakitom vrijednim nekoliko desetaka milijuna dolara, reklo bi se da će u svakom pogledu "zasjati", no neki se nisu pretjerano proslavili.
Dapače, ove godine izdanja za pamćenje bilo je manje nego ikad, a svjetski portali raspisali su se o "promašajima".
Najgore odjevenima proglašene su Anne Hathaway, koja je stigla u haljini životinjskog uzorka, Kate Mara na kojoj "ništa nije imalo smisla", Julianne Moore u strukturiranoj haljini koja nije bila "pogođena" za nju - kao da joj je broj prevelika, a čitav dojam bio je nekako bezobličan, Lucy Liu te, već standardno, Heidi Klum u haljini koja je djelovala ručno izrađena, ali kako su primijetili zlobnici, od strane - nje.
Vanity Fair i People izdvojili su pak i one koji su dodjelu "školski" odradili. Nicole Kidman nitko ništa nije mogao zamjeriti u kreaciji Michaela Korsa, ali izostao je "wow" efekt - slično se dogodilo i Lupiti Nyong'o, ona je pak nosila Calvin Klein haljinu.
Charlize Theron i Rachel Weisz nosile su crno-bijele kombinacije, "već viđene", kako su komentirali korisnici društvenih mreža, a Julia Roberts odlučila se za hlače u kombinaciji s haljinom - zanimljivu kreaciju Stelle McCartney modni su znalci proglasili vrlo uspješnom.
No crvenim tepihom prošetali su i neki pravi biseri. Emily Blunt u kreaciji Alexandra McQueena podsjetila nas je da ne mora uvijek "prolaziti" samo igra na sigurno, a Saoirse Ronan u svakom je pogledu blještala.
Pogocima su proglašeni i odabiri Alison Brie i Dakote Fanning, koje su se odlučile za svjetloplave nijanse - na istu je kartu zaigrala i gubitnica večeri, Lady Gaga, ali na svoj, osebujan način.
U "goloj" haljini prošetala je Constance Wu, a jedna od pobjednica, Rachel Brosnahan blistala je u žutome. Pogledi su bili uprti i u Irinu Shayk, možda najseksi pojavu na sinoćnjem crvenom tepihu, u zlatnoj toaleti.