Ostalozaslužen uspjeh

Treći put za redom izborile Europsko prvenstvo: čvrstom obranom 'barakudice' u Crnici potopile Portugalke

27. listopada 2019. - 16:24

Vaterpolistice Hrvatske plasirale su se na Europsko prvenstvo u Budimpešti koje će biti odigrano u siječnju iduće godine. Barakudice su i u uzvratnoj utakmici u Šibeniku pobijedile Portugalke i tako obranile gol prednosti (14:13) koje su u Crnicu donijele iz prvog susreta u Lisabonu.

U najavi utakmice izbornik Hrvatske Šibenčanin Marijo Ćaleta isticao je kako će obrana biti ključ uspjeha. I bio je u pravu, jer njegove su djevojke u jednom razdoblju dvoboja ostavile Portugalke gotovo 15 minuta bez pogotka i tada praktički izvadile vizu za Mađarsku.

Naime, krajem prve četvrtine gošće su držale egal (3:3), no razbranila se tada Alexandra Ratković, inače kandidatkinja SDSS-a na prošlim izborima za Europski parlament. U međuvremenu su mrežu gošći pogađale Domina Butić, Emmi Miljkov...

24. travanj 2024 20:45