Sport Vodeni sportovi

liga prvaka

'Jadranaši' odradili odličan posao: Šetka kapetanski povukao mlade prema pobjedi nad Grcima

liga prvaka

Vaterpolisti splitskog Jadrana odlično su otvorili drugi krug kvalifikacija za LEN Ligu prvaka, na startu su pobijedili po kvaliteti drugu momčad grčkom prvenstva Vouliagmeni rezultatom 10:9.

Bila je to tvrda utakmica, ali Jadran je kontrolirao rezultat. Na kraju je to prednost od samo jednog gola, no valja napomenuti da su Grci na 10:9 smanjili samo sekundu prije kraja golom iz peterca Gkiouvetsisa. Jadranaši su susret definitivno prelomili dvije i pol minute prije kraja kada je peterac za 10:7 realizirao kapetan Anđelo Šetka.

Kapetan je s dva pogotka i otvorio sezonu Jadrana, Grci su u četvrtoj minuti poveli 2:1, da bi Šetka izjednačio, a Jadran četvrtinu golovima Krapića i Butića okončao s 4:2 i do kraja više nisu ispuštali prednost.

Zaprijetili su Grci pet minuta prije kraja dvoboja kada je Afroudakis postigao gol za 8:7, no prvo je gol potom zabio Dužević, a onda i Šetka realizirao taj peterac i odveo završnicu u ipak mirnije vode.

S mnogo novih lica u sastavu bilo je donekle nepoznato kako će momčad Jadrana izgledati u novoj sezoni. Pripremne utakmice ulijevale su optimizam, no pripreme su jedno, a natjecateljske utakmice nešto sasvim drugo. Pokazalo se na startu da Jadran ima pravo i od nove sezone očekivati puno.

U prvoj utakmici dana u kvalifiakcijskoj skupini koja se igra u Beogradu domaća Crvena Zvezda „poskliznula“ se na francuskom Pays d'Aix Natationu, Francuzi su pobijedili 13:8.

Jadran danas u 19 sati igra baš protiv „Zvezde“, a u 20.45 sučelit će se Pays d'Aix Natation i Vouliagmeni.