Ostaloliga prvaka

'Jadranaši' odradili odličan posao: Šetka kapetanski povukao mlade prema pobjedi nad Grcima

Piše PSD
14. rujna 2019. - 00:36

Vaterpolisti splitskog Jadrana odlično su otvorili drugi krug kvalifikacija za LEN Ligu prvaka, na startu su pobijedili po kvaliteti drugu momčad grčkom prvenstva Vouliagmeni rezultatom 10:9.

Bila je to tvrda utakmica, ali Jadran je kontrolirao rezultat. Na kraju je to prednost od samo jednog gola, no valja napomenuti da su Grci na 10:9 smanjili samo sekundu prije kraja golom iz peterca Gkiouvetsisa. Jadranaši su susret definitivno prelomili dvije i pol minute prije kraja kada je peterac za 10:7 realizirao kapetan Anđelo Šetka.

Kapetan je s dva pogotka i otvorio sezonu Jadrana, Grci su u četvrtoj minuti poveli 2:1, da bi Šetka izjednačio, a Jadran četvrtinu golovima Krapića i Butića okončao s 4:2 i do kraja više nisu ispuštali prednost.

Zaprijetili su Grci pet minuta prije k...

25. travanj 2024 21:07