Ostalodevetnaestogodišnja senzacija

Mađarski plivač srušio deset godina star Phelpsov svjetski rekord

24. srpnja 2019. - 16:55

Mađarski 19-godišnji plivač Kristof Milak u srijedu je na SP-u u Gwangjuu osvojio svoj prvi seniorski naslov svjetskog prvaka te s rezultatom 1:50.73 minute za gotovo jednu sekundu popravio 10 godina star svjetski rekord Michaela Phelpsa (1:51.51) na 200 metara leptir.

Milak je u prvih 100 metara utrke zaostajao za braniteljem naslova Južnoafrikancem Chadom le Closom, a onda je ubrzao do tempa kojeg nitko nije mogao pratiti.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Daiya Seto (1:53.86), a Le Clos se na kraju morao zadovoljiti broncom (1:54.15).

Mađar je europski prvak na ovoj dionici, a u Budimpešti je prije dvije godine kao 17-godišnji junior osvojio srebrnu medalju na 100 m leptir, u svom prvom nastupu na svjetskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji.