Sport Vodeni sportovi

bez iznenađenja

Lakše od očekivanog: Fatović 'jadranašima' bio nerješiva enigma

Vaterpolisti Jug CO-a su pobjedom u Splitu izborili plasman u finale u kojem će im u reprizi finala regionalne lige prema očekivanju protivnik biti Mladost. Nakon 13:12 pobjede u prvom susretu u Gružu, prvaci Hrvatske u posljednje tri sezone Dubrovčani su slavili i u drugom ogledu na Poljudu te su dvokorakom izborili finale. Prvi susreti finala kao i za treće mjesto igrat će se 8. svibnja. Finale se igra na tri pobjede.

Lakše od očekivanog Jug je slavio u Splitu na krilima čvrste obrane predvođene raspoloženim vratarem Popadićem, u ključnom dijelu susreta dobre realizacije igrača više i fantastičnog Fatovića. Nakon klimavih igara u posljednje vrijeme možda je to naznaka izlaska iz kriza Dubrovčana pred ključni dio sezone. Jadran se držao u egalu manje od dvije četvrtine.

Prvi pogodak iz igre Jug postigao je tek nakon 13 minuta, za 3:1 prednost gostiju (prva dva gola postigli su iz peteraca). No, u tvrdoj, čvrstoj, nervoznoj utakmici jakih obrana još teže su put do protivničke mreže pronalazili domaći koji su opet nastupili oslabljeni, nisu igrali Aljoša Kunac i Zvonimir Butić.

Niti s igračem više nisu pronalazili rješenja za obranu sastava trenera Vjekoslava Kobeščaka. S dva gola Papanastasioua s igračem više pred kraj druge četvrtine pobjegao je Jug na 5:2 na polovici susreta.

Kao da je zadnji vlak za Splićane pobjegao kada je kod tog rezultata Šetku u kontri prekršajem za isključenje zaustavio spomenuti mladi Grk Papanastasiou, a potom nije uspio ni pokušaj domaćih da tog igrača više brzo realiziraju dok se ostatak gostujućeg sastava nije vratio u pomoć Popadiću. Merkulov je potom za kraj serije od 3:0 prvi put odveo na plus četiri (6:2). A kada su gosti svoju kontru preko odličnog Fatovića realizirali za 8:3 tri minute prije kraja treće četvrtine priči je tu bio kraj. Prvo ime gostiju bio je razigrani Fatović koji je zabio čak pet pogodaka.

Semafor

Jadran – Jug CO 6:11

Split – Bazen na Poljudu. Gledatelja 400. Druga utakmica polufinala vaterpolskog prvenstva Hrvatske: Jadran – Jug CO 6:11 (1:2, 1:3, 2:3, 2:3). Ukupnim rezultatom 2:0 u seriji u finale je prošao Jug CO. Suci: Franulović (Rijeka) i Ivanovski (Herceg Novi).

Jadran: Anić (5 obrana), Čondić-Kadmenović, Zović, Krapić, Z. Butić, Pejković (1), Power (1), Popović, Visković (2), Milardović, Šetka, Kovačić, Delić (2), M. Podrug (2 obrana).

Jug CO: Popadić (13 obrana), Macan, Fatović (5), Lončar, Joković (3), Garcia, Lozina, Merkulov (1), Čulina, Žuvela, Benić, Papanastasiou (2), Kržić, Vukojević.

Peterci: Jadran 1/1, Jug CO 2/2. Igrač više: Jadran 12/4, Jug CO 9/4

Riječ trenera

Trener Juga CO Vjekoslav Kobeščak je nakon uvjerljive pobjede bio samo umjereno zadovoljan.

- Imali smo jako dobru obranu s igračem manje, dok je ona poziciona bila nešto slabija. Umjereno sam zadovoljan ovim izdanjem, rastemo u formi, ali za utakmice s Mladosti moramo biti puno bolji. Mladost je zastrašujuće dobra i bit će ovo finalna serija kakva se dugo nije vidjela. Jadranu čestitke na prikazanom u ovoj sezoni. Podigli su razinu zanimljivosti našeg prvenstva i zaslužuju igrati Ligu prvaka. Sljedeće sezone bit će još bolji – rekao je Kobeščak.

Nakon poraza trener Ivan Asić je kazao.

- Zaslužena pobjeda Juga. U obrani smo još donekle solidno odigrali, ali u napadu smo zakazali, kako u realizaciji igrača više tako i u pozicionom napadu. To je i zasluga Jugove dobre obrane. Nemam što zamjeriti igračima, pokušali su sve, ali nije išlo. Došla je do izražaja kvaliteta Juga. Idemo dalje, slijede utakmice za treće mjesto i još jedan susret Lige prvaka. Te utakmice s Mornarom su nam kvalifikacije za Ligu prvaka. Vjerujemo u naše momke i nadamo se da ćemo. osvojiti treće mjesto – rekao je Asić.