Ostalobez neizvjesnosti

Jug zasluženo dobio dalmatinski derbi

9. veljače 2019. - 21:32
mladost_jug6-260119

U dalmatinskom derbiju Jug je u Splitu bio bolji od Jadrana i zasluženo nosi kući u Dubrovnik puni plijen. U trećoj četvrtini jadranaši su imali šansu vratiti se, no zbog nekoliko tehničkih pogreški nisu uspjeli, a „gospari“ su ih kaznili.

Tvrda je bila utakmica na početku, prošlo je pola četvrtine u obranama i promašajima na obje strane, sve do vodstva Jadrana prekrasnim golom Marina Delića. Raspucali su se potom jugaši, Benić je „bombom“ izjednačio na 1:1, no uzvratio je Kovačić za novo vodstvo Jadrana. Potom je s igračem više za 2:2 pogodio Merkulov.

U drugoj četvrtini Jug je pokazao snagu, Merkulov je zabio dva gola, jednoga Fatović... Okrenuli su gosti vodu na svoj mlin i na poluvrijeme otišli s vodstvom 5:2.

Izgledalo je kako će to „gospari“ rutinski odvesti &...

25. travanj 2024 03:08