Ostaloutakmica puna preokreta

Jugaši remizirali na najtežem gostovanju

6. veljače 2019. - 21:24
jug_olympiacos11-230119

Vaterpolisti Juga CO u susretu su 8. kola skupine B Lige prvaka na gostovanju kod europskog prvaka Olympiacosa u Pireju igrao 10-10 (2-4, 2-3, 2-0, 4-3).

Susret u Pireju obilovao je preokretima, domaći je sastav sredinom druge četvrtine poveo sa 6-2, a na poluvremenu je imao prednost od 7-4. No, u nastavku su Dubrovčani postigli pet pogodaka zaredom i pet minuta prije kraja imali vodstvo od 9-7. Nažalost, nekoliko izrazito domaćinskih sudačkih odluka dovelo je do poravnanja na 9-9 dvije i pol minute prije isteka vremena, a usto Jug u završnici nije mogao računati na Macana, Farovića, Merkulova i Benića koji su zaradili po tri isključenja.

U takvoj situaciji je odgovornost u napadu preuzeo 17-godišnji Marko Žuvela i 1:21 minutu prije kraja pogodio za vodstvo Juga od 10-9. Da dom...

16. travanj 2024 19:33