Sport Vodeni sportovi

prvo vodstvo i pobjeda

Tužna završnica za splitski Jadran: propustili realizirati dva puta igrača više i izgubili utakmicu

Kakva tužna završnica utakmice za Jadran, kod rezultata 8:8 u samoj završnici susreta propustili su realizirati dva puta igrača više, a onda ih je minutu i devet sekunda prije kraja kaznio Damonte, zabio on s igračem više za 9:8 i konačnu pobjedu BPM Sport Managementa. Bilo je to, vjerovali ili ne, prvo vodstvo drugoplasirane momčadi Skupine B Lige prvaka protiv raspoloženih Splićana.

- Čestitam domaćima, ali nismo zaslužili poraz. Vodili smo cijelu utakmicu, propustili smo tih par igrača više i to je presudilo. Ukupno smo odigrali dobru utakmicu, nadam se da ćemo ih u Splitu pobijediti - rekao je trener Jadrana Ivan Asić.

Nevjerojatno dobro otvorio je splitski klub utakmicu, poveli su 2:0, pa 3:1... Prvo je domaće načeo Nikola Milardović, zabio je potom Visković, a onda opet raspoloženi Milardović. No, domaći su uspjeli izjednačiti na 3:3, ali kada su pomislili da će se voda okrenuti na njihov mlin, jadranaši su ih „presjekli“, prvo golom iz kontranapada Borisa Popovića, a četvrtinu je pogotkom za 5:3 zaključio Australac Nathan Power.

Puno se manje zabijalo u drugoj četvrtini, Jadranu je bilo bitno da zadrži vodstvo, kakvo-takvo, do poluvremena i uspjeli su, ušli su u treću četvrtinu s plus jedan, vodili su 6:5.

Nakon tri minute treće četvrtine Jadran je golom Viskoviće za 7:5 opet poveo s dva razlike, ali eto Talijana još jednom do izjednačenja, ovog puta na 7:7. Odlični Visković je, međutim, u jednoj solo-akciji uspio zabiti svoj treći gol i vratiti vodstvo Splićanima koji su s tih 8:7 ušli u zadnju četvrtinu.

Osjetio se miris senzacije, igrali su jadranaši disciplinirano i kvalitetno, a nervoza se uvukla u redove „managera“. U drugoj minuti zadnje četvrtine Luongo je zabio za 8:8. Na kraju je ipak talijanska momčad golom Damontea osvojila sva tri boda.