Ostalonova pobjeda

Nastavak dominacije za Hosszu: osvojila 15. zlato na Svjetskim prvenstvima

12. prosinca 2018. - 17:09

Mađarska plivačica Katinka Hosszu osvojila je drugu pojedinačnu zlatnu medalju na svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u kineskom Hangzhou.

Nakon što je prvog dana natjecanja pobijedila na 400m mješovito, u utorak je slavila i na 200m delfin, a treće zlato na 100m leđno joj je pobjeglo za sedam stotinki sekunde.

Mađarica je na 200m delfin pobijedila s rezultatom 2:01.60 ispred Amerikanke Kelsi Dahlije (2:01.73) i Japanke Suzuku Hasegawa (2:04.04). Za mađarsku plivačicu je to bila čak 15. zlatna medalja na svjetskim prvenstvima u 25-metarskim bazenima.

Hosszu je bila korak do zlata i na 100m leđno, ali je na koncu bila druga s rezultatom 56.26. Zlato je sa sedam stotinki sekunde boljim rezultatom osvojila Amerikanka Olivia Smoliga. Treća je bila Britanka Georgia Davies (56...

23. travanj 2024 18:07