Sport Vodeni sportovi

vaterpolski kup

Favoriti opravdali status: najzanimljiviji bio splitski derbi koji je pripao 'mornarevcima'

Splitska skupina kvalifikacijskog turnira za Final Four Hrvatskog kupa otvorena je gradskim derbijem koji je pripao Mornaru. Presudile su početne tri minute treće četvrtine u kojima se Mornar serijom 3:0 (A. Dužević, Burić i Vrdoljak) odvojio na 8:4. Sastav sa Zente više se nije uspio vratiti u meč.

Očekivana i glatka pobjeda Šibenčana koji su dvoboj otvorili s čak 8:0. Makarani su prvi gol postigli za 8:1 tek u 21. minuti!

Nakon što je Mladost s 14:8 na startu zagrebačkog turnira porazila Primorje, Jug je protiv Medveščaka odradio lakši trening. Dubrovčani su sve četvrtine dobili glatko osim treće u kojoj su malo prikočili pa je rezultat bio tek 1:1.

Semafor - Split i Zagreb

OVK POŠK - MORNAR BRODOSPAS 8:11 (1:3, 3:2 2:4, 2:2)

Split, SC bazeni Poljud. Kvalifikacijski turnir za Final Four Hrvatskog kupa, 1. kolo.Suci:Copi ć i Rončević.

OVK POŠK: Bratim (2 obrane), Sunara (7 obrana), Ostojić, Tonković, Bezić (1), Vukić (3), Penava, Prižmić, Gadža (3), Čondić Kadmenović, Divković (1), Glibo, Borovčić Kurir, Vuleta.

MORNAR BS: Podrug (12 obrana), Pavić, Burić (2), R. Akrap, Vrdoljak (3), Ćalić (1), Solje, Krolo, Pavlović (1), L. Dužević, Živković (2), A. Dužević (2), D. Akrap, K. Butić.

Igrač više: OVK POŠK 2/5, Mornar BS 5/8.Peterci: OVK POŠK 1/1, Mornar BS 2/3.

GALEB MR - SOLARIS 3:12 (0:2, 0:3, 1:4, 2:3)

Split, SC bazeni Poljud. Kvalifikacijski turnir za Final Four Hrvatskog kupa, 1. kolo.Suci:Tiozzo i Prančić.

GALEB MR: Jarak (13 obrana), Topić, Kaleb, Jakić, Rako, Pejić (1), Miličević, Sumić, Marinović (1), Rašić, Šarić, Nimac, Kapović (1).

SOLARIS: M. Šparada (8 obrana), Golubović, Malenica, Sabioni (1), Štrkalj (2), Begović, K. Erak, Vlahović (1), Pelicarić (4), T. Šparada, Bulat (1), V. Erak (1), Koprčina (1), Kreković (1).

Igrač više: Galeb MR 2/6, Solaris 2/4.Peterci: Galeb MR 0/1, Solaris 1/1.

MEDVEŠČAK - JUG CO 4:15 (1:5, 0:4, 1:1, 2:5)

Zagreb, Plivalište na Savi. Kvalifikacijski turnir za Final Four Hrvatskog kupa, 1. kolo.Suci:Tomi ć i Šketelj.

MEDVEŠČAK: Jelovina (5 obrana), Tokić (1 obrana), Pavlinić, Jurlina, Miljak (2), Šimić, Buconić (2), Smolčić, Lakoš, Sirovec, Poropat

JUG CO: Popadić (2 obrane), Vukojević (5 obrana), Macan (1), Fatović (3), Lončar (1), Joković, Cukrov, Lozina (1), Merkulov (1), Čulina, Stahor (1), Benić (1), Papanastasiou (4), Žuvela (2).

Igrač više: Medveščak 0/7, Jug CO 3/4.Peterci: Medveščak 1/1, Jug CO -.