OstaloEuropa kup

Barakude razbile Francuze na Kantridi

5. travnja 2018. - 22:50
hrvatska_francuska27-050418

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je nastup na premijernom izdanju finalnog turnira Europa kupa na riječkoj Kantridi uvjerljivom pobjedom protiv Francuske sa 20-5 (6-1, 6-2, 5-1, 3-1).

Aktualni svjetski prvaci su već nakon prve četvrtine imali pet golova prednosti (6-1), a na poluvremenu je ta prednost iznosila devet razlike (12-3). Do kraja utakmice prednost odabranika izbornika Ivice Tucka samo je rasla. Na koncu treće dionice bilo je +13, a na koncu +15.

Bila je to 13. međusobna utakmica hrvatskih i francuskih vaterpolista i dvanaesta pobjeda naše reprezentacije. Jedinu pobjedu Francuzi su ostvarili na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, no bio je to poraz kojim su 'barakude' izbjegle Srbiju u eliminacijskoj fazi, odnosno sve do finala.