Šibenčani "uzeli svoj prvi skalp" u Euroligi

15. siječnja 2009. - 01:00

Prvi šibenski skalp u Euroligi! U rijetko dramatičnoj zadnjoj minuti, „narančasti“ su gotovo prosuli ono što su cijelu utakmicu gradili, ali im je pobjedu ipak sačuvao briljantni Amerikanac Merrill Moses, obranivši peterac Molini sekundu prije kraja!

U prvom poluvremenu je skromna šibenska realizacija igrača više (tek jedan pogodak iz šest prilika), držala Talijane u životu. Ključnu prednost naša je momčad stekla u trećoj četvrtini, kad je domaćim „starcima“ prodano nekoliko kontri za, činilo se, nedostižnih 6:3.

Sredinom posljednjega dijela igre, Slavko Letica je pogodio za 7:4 (igrač više), a Vuleta zabio iz kontre za 8:5, na minutu i 15 sekundi prije kraja. Brzo je smanjio Foresti, a Guidaldi realizirao igrača više za 7:8, na deset sekundi do kraja. Potom su...

19. travanj 2024 23:38