Vaterpolisti na kraju šesti u Pekingu

24. kolovoza 2008. - 11:17

Bez previše motiva, sa ekipom osakaćenom od viroze, svjetski prvaci dobro su i prošli protiv Španjolaca u borbi za peto mjesto. Ipak, ne može im se poreći da su sve odmah predali.

Poveli su, i prva četvrtina je završila 2:0 u korist hrvatskih vaterpolista. Sa klupe su Zdeslav Vrdoljak, Miho Bošković i Mile Smodlaka koji su bili pod visokom temperaturom, mogli samo bespomoćno gledati kako im „furije“ u nastavku igre polako ali sigurno stižu kolege.

U 15. minuti Španjolci dolaze do izjednačenja, da bi u trećoj četvrtini uletjeli u vodstvo koje je bilo nedohvatljivo za Hrvatsku.

Mogao je poraz biti još i gori budući da je semafor u 28. minuti pokazivao čak pet golova španjolske prednosti (11:6), ali su se u zadnjim trenucima susreta probudili Teo Đogaš i Damir Burić...

19. travanj 2024 09:26