Tenisaustralian open

Petra Martić poražena nakon neizvjesnog meča, Njemica Georges je bila vrlo precizna u prijelomnim trenucima trećeg seta

22. siječnja 2020. - 07:24

Njemačka 31-godišnja tenisačica Julia Goerges (WTA - 39.) svladala je najbolju hrvatsku igračicu Petru Martić (WTA - 14.) sa 4-6, 6-3, 7-5 u dvoboju 2. kola Australian Opena u Melbourneu.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i treća pobjeda Njemice do koje je stigla nakon dva sata i šest minuta neizvjesne borbe.

Petra Martić je bolje počela meč i 'breakom' u devetom gemu osigurala dovoljnu prednost za osvajanje prvog seta. Goerges je počela povratak u drugom setu, kad je u šestom gemu prvi put oduzela servis Martić iskoristivši svoju prvu priliku za 'break'. Martić je u devetom gemu propustila 0-40, a Njemica je s pet uzastopnih poena odvela meč u treći set.

I u njemu je Goerges prva došla do 'breaka' za vodstvo 3-1. No, Martić se nije predala i serijom od tri ge...

18. travanj 2024 22:44