Marin Čilić u četvrtfinalu Beča

29. listopada 2009. - 17:01

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču. Čilić, inače prvi nositelj turnira, u susretu 2. kola je svladao Nijemca Daniela Brandsa sa 7-6 (7), 6-4 nakon sat i 34 minuta igre.

Iako je Čilić u prvom setu oduzeo servis Brandsu, 125. igraču svijeta, te poveo sa 5-3, odmah u sljedećoj igri tu je prednost ispustio, te je o pobjedniku odlučivao "tie-break". Prvi je do set-lopte stigao njemački igrač, ali Čilić se uspio izvući, te potom iskoristiti svoju drugu priliku za osvajanje prvoga seta.

U drugom setu Čilić nije ponovio pogrešku iz prvoga, oduzeo je servis Brandsu za vodstvo 2-1, te tu prednost zadržao za konačnih 7-6 (7), 6-4.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv pobjednika dvoboja između Austrijanca Daniela Koellerera i Š...

23. travanj 2024 16:31