Tenisizgubili sva tri meča

Hrvatska završila svoj nastup na Davis Cupu uvjerljivim porazom od Španjolske

21. studenog 2019. - 00:54

Hrvatska teniska reprezentacija upisala je i drugi poraz na završnom turniru novog formata Davis Cupa. Nakon poraza od Rusije 0-3, branitelji naslova izgubili su i od Španjolske sa 0-3.

Prvi bod za Španjolsku osvojio je Roberto Bautista Agut pobijedivši Nikolu Mektića sa 6-1, 6-3 za samo 57 minuta igre, a potom je prvi tenisač svijeta Rafael Nadal porazio Bornu Goju sa 6-4, 6-3 za sat i 30 minuta i tako osigurao domaćinu pobjedu.

U trećem susretu Ivan Dodig i Ante Pavić su u meču parova izgubili od Marcela Granollersa i Rafaela Nadala sa 3-6, 4-6.

Hrvatska je tako nastup u novom formatu Davis Cupa zaključila s dva poraza oprostivši se od obrane naslova pobjednika.

Nakon što je Rusija u prvom kolu porazila Hrvatsku sa 3-0, a potom Španjolska Rusiju sa 2-1, našim tenisačim...

20. travanj 2024 01:09