Tenishvataju formu

Čilić svladao veliku nadu svjetskog tenisa, Vekić bolja od bivše prve igračice svijeta

2. kolovoza 2019. - 10:29

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Washingtonu nakon što je u susretu osmine finala pobijedio Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea sa 6-3, 6-4.

Čiliću je za pobjedu u prvom međusobnom susretu protiv 18-godišnjeg Kanađanina, trenutačno 22. tenisača svijeta, trebao sat i 30 minuta igre.

Marin je sjajno ušao u meč i već u prvom gemu je načinio break. Pri vodstvu 3-1 ponovo je oduzeo servis svom suparniku za prednost 4-1. Kanađanin je uspio spasiti jedan izgubljeni servis, smanjivši na 4-3, no Čilić je dobio dva iduća gema uz još jedan oduzeti servis za 6-3 u prvom setu.

U drugom setu prvi je priliku za break imao Auger-Aliassime. Pri rezultatu 2-2, imao je dvije lopte za break, ali se Čilić izvukao servisima. Novu break priliku mladi ...

18. travanj 2024 19:18