Tenistravnata sezona

Ćorić nakon velike borbe u polufinalu Hertogenboscha

14. lipnja 2019. - 16:30

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u petak u polufinale teniskog ATP turnira u Hertogenboschu gdje je sa 6-7(6), 6-3, 7-6(8) svladao Čileanca Cristiana Garina, 32. tenisača svijeta.

Prvi je set bio dosta izjednačen, ni Ćorić ni Garin nisu gubili svoj servis i set je odlučen u tie breaku u kojem je Čileanac bio bolji. U drugom setu, Ćorić uzima dva puta servis suparniku i taj set dobija nakon 38 minuta igre. U trećem setu, iako je Čileanac Ćoriću uzeo dva puta servis za vodstvo od 5-2 i imao priliku servirati za meč, Ćorić uspijeva vratiti oba servisa i izjednačiti na 5 5. Set odlazi u tie break u kojem je bolji hrvatski tenisač sa 8-6.

U meču koji je trajao dva sata i 33 minute, Ćorić  je servirao 16 aseva, a Garin sedam. Čileanac je napravio pet...

23. travanj 2024 15:44