Tenisbolan poraz

Đoković izgubio živce, bjesnio na organizatore Roland Garrosa, a isprovocirao ga i sudac: 'Ovo još nisam doživio. To nije sport...'

Piše SN
9. lipnja 2019. - 00:00

Austrijanac Dominic Thiem izborio je veliku pobjedu protiv Novaka Đokovića i plasirao se u finale prestižnog Roland Garrosa. Thiem je bio bolji sa 6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 7-5 nakon iscrpljujuće dvodnevne drame koja je ukupno trajala četiri sata i 20 minuta.

Dramatično polufinale prekidano je tri puta i to - zbog vjetra, a Đoković je bio poprilično nezadovoljan uvjetima za igru:

"Ne znam što da kažem, što je taktika na ovakvom terenu i uvjetima kao što su bili danas i jučer... To je preživljavanje, ubaciti jednu lopticu više od protivnika u teren i pronaći način kako osvojiti poen. Ovo još nisam doživio... Zapravo, jesam jednom protiv Ferrera, mislim da je bilo polufinale US Opena. Izgubio sam tad prvi set i onda je sudac prekinuo meč te ga odgodio za sutradan. Ali, baš ovakvi uvjeti,...

20. travanj 2024 00:48