Tenishrvatsko finale

Dodig u finalu bolji od Pavića, osvojio treći Grand Slam naslov

7. lipnja 2019. - 16:55

Hrvatski tenisač Ivan Dodig je u petak s Tajvankom Latishom Chan obranio naslov pobjednika u mješovitim parovima u Roland Garrosu nakon što su u finalu svladali Matu Pavića u Kanađanku Gabrielu Dabrowski sa 6-1, 7-6(5) poslije sat i dvadeset minuta igre.

Današnje finale je bila repriza prošlogodišnjeg finala kad su Dodig i Tajvanka svladali Pavića i Dabrowski u odlučujućem'tie-breaku'.

Prvi set su Dodig i Chan lako dobili nakon što su suparnicima dva puta uzeli servis. U drugom setu Pavić i Dabrowski pružaju čvršći otpor, svaki par po jednom gubi servis, no u tie breaku bolji su Dodig i Chan koji su zahvaljujući današnjoj pobjedi postali prvi par u Open eri koji je obranio naslov u Roland Garrosu. Repriza finala u ovoj konkurenciji posljednji put se dogodila u šezdesetim god...

25. travanj 2024 18:58