Tenisgrand slam

Pronašao odgovor za Ivin servis: Australac Thompson eliminirao s Roland Garrosa hrvatskog veterana

30. svibnja 2019. - 20:40
2017-05-09T123017Z_400649737_RC1FD69975D0_RTRMADP_3_TENNIS-MADRID-MEN.JPG

Ivo Karlović nije uspio ponoviti svoj najbolji rezultat na Roland Garrosu i još jednom izboriti nastup u 3. kolu, jer je hrvatskog veterana u 2. kolu zaustavio 25-godišnji Australac Jordan Thompson koji je slavio sa 6-3, 6-4, 6-7 (2), 6-3 nakon dva sata i 31 minute igre.

Bio je to njihov drugi dvoboj u glavnom turniru, a i prvi su odigrali u Roland Garrosu prije tri godine, kada je Karlović slavio sa 12-10 u petom setu. Thompson je u prethodne tri godine nakupio iskustva i iskoristio ga u ovom dvoboju u kojem je Karlovića ostavio bez prilike za 'break'.

Po jedan 'break' u prva dva seta bio je dovoljan Thompsonu za veliku prednost. Australac je u 'tie-breaku' trećeg seta napravio prvu dvostruku pogrešku u meču, što je iniciralo Karlovićev niz od četiri poena i pomoglo najstarijem igr...

25. travanj 2024 09:57