Tenisaustralian open

Čilić lako preko australskog Hrvata do drugog kola Melbournea

14. siječnja 2019. - 13:56

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo prvog grand slam turnira sezone nakon što je u ponedjeljak u prvom kolu svladao domaćeg tenisača Bernarda Tomica sa 6-2, 6-4, 7-6(3)  poslije dva sata i pet minuta igre.

U prvom setu, koji je trajao 34 minute, Čilić je kod rezultata 3-2 uzeo servis suparniku i poveo sa 4-3. Poslije toga hrvatski je tenisač dobio svoj servis i onda još jednom suparniku uzeo servis za vodstvo od 1-0 u setovima.

Drugi set je bio izjednačeniji, svaki je tenisač čuvao servis do pred kraj, iako je Tomic imao tri prilike za uzimanje servisa Čiliću. No, na kraju seta je hrvatski tenisač iskoristio priliku i uzeo servis australskom tenisaču za vodstvo od 2-0 u setovima.

U trećem setu, situacija nalik onoj iz prvog seta. Čilić uzima ser...

18. travanj 2024 23:40